Artykuły

Wiersz o mojej sile wyższej

Wiersz ten jest dedykowany tym wszystkim, którzy czują się czasem wykpiwani z powodu swego ateizmu, w słabo zawoalowanych aluzjach i żartach. Mam nadzieję, że sprawi, że się uśmiechniecie!

Jeśli chcesz trzeźwości, musisz wiedzieć o jednym.Ateiści nie dają rady. Topią się w swoim ego.Gdzieś tam w środku znają prawdę, a jednak walczą, walczą i walczą.Mają głowy wbite w tyłki, nie widzą światła.

wiersz


Ci poganie toną w samolubstwie. Widzą tylko siebie.Nie lękaj się jednak, odpowiedź znajdziesz w naszej książce Dwanaście na Dwanaście.Musisz znaleźć wyższą moc, jeśli chcesz pokonać alkohol.Jesteśmy duchowi, a nie religijni. Może to być dowolnie wybrana moc!

Byłem na dnie, zemdlałem i trząsłem się leżąc na podłodze.Podniosłem wzrok, a tam było tak jasno! Zobaczyłem Wielkie Wszechmocne Drzwi.I nagle olśnienie, umieszczoną w nich – Klamkę!Ona obiecała mi pomoc, jeśli tylko spełnię jej wymagania.


Ta Klamka sprawia, że ​​jestem trzeźwy. Klamka jest Drogą.Do niej zwracam się, kiedy klęczę, aby się modlić.Powiedziała mi, że zna prawdę. Słuchałem niezrażony.Powiedziała mi – pójdziesz do piekła, chyba że będziesz głosił Moje słowo.

Mówią, że kiedy jedne drzwi się zamykają, otwierają się kolejne.Ale jest jeden wyjątek, którego nie znałeś.Ostatnie drzwi, które się zamykają, są tez ostatnim oddechem, który wydychasz.Czy będzie kolejny? Czy to koniec twojej opowieści?


Może jednak ujrzysz w ciemności wysokie drzwi?Może to wejście do świata, w którym poczujesz się kompletny?Tylko wierzący kiedykolwiek zobaczą, co za nimi jest.Tylko oni zobaczą umieszczoną w nich Klamkę.


Pozostaję trzeźwy dzięki Klamce. Nauczyła mnie kochać.Zrobię wszystko, aby otworzyć te duże drzwi gdzieś tam wysoko.To moja Siła Wyższa. A jak TY usłyszysz słowo Pańskie?Tylko mi nie mów, że jesteś ateistą. To byłoby absurdalne!


Lena R. ma 27 lat. W momencie pisania tego wiersza miała cztery lata trzeźwości. Jej grupą domową AA jest We Agnostics w North Bay, Ontario, Kanada. Uważa, że ​​pozytywna zmiana jest ważnym efektem pracy na Programie, dlatego mówi głośno o swoim ateizmie. Chce, by ludzie wiedzieli, że mogą żyć szczęśliwym, trzeźwym życiem – tak z Bogiem jak i bez niego.

wiersz….przeczytaj też inne artykuły i zerknij na AAAgnostica.